Befutott a 10. Adria Challange vitorlás regatta

Kitűnő időjárási viszonyok között, végig napsütéses, misztralos időben, augusztus végén rendezték meg a jubileumi építész regattát, amelyen rekord létszámú, 12 hajó indult. Noll Tamás beszámolója.

Adria – Biograd

A kiinduló pont ebben az évben is a közép-adriai Biograd – Tengerfehérvár volt. A horvát nemességgel kötött “pacta conventa” alapján ebben a városban koronázták horvát királlyá Könyves Kálmánt 1102-ben.

A hatnapos versenyen a Biograd – Rogoznica – Trogir – Bol – Maslinica- Tribjun – Biograd útvonalon, napi 30–40 nmi távon futottak a hajók.

A magyar építészek mellett az Ace Sailing Team – Európai Építészek Tanács egy nemzetközi legénységgel, a stuttgarti Kerstern Schagemann építész kapitány, Ruth Schagemann , Sara Van Rompaey belga, Idrek Nark észt és Angela Kovacs, Maros megyei építészkamara elnök asszonya, Daniel Fügenschuh osztrák és Bordás András a MÉK Külügyi bizottságának tagja vett részt a versenyben.

I.helyezett:

FBI – ALTERRA STUDIO csapat, Takács Viktor kapitánnyal, Fernezelyi Gergely, Brósz Zsigmond, dr. Mózes Mikós, Olbert Krisztián, dr. Tapolczai Nóra, Varga Koritán Krisztián legénységgel

II. helyezett:

SZÍV és POHÁR csapat, Zsoldos Lehel kapitánnyal, Csontos Györgyi, Galántai György, Gregus Ákos, Kecskés Barbara, Patay Ágnes és Ulrich Péter legénységgel

III. helyezett

ART-TOUR csapat, Nikl István kapitánnyal, Kadleczovits Éva, Kelecsényi Gergely, Kelecsényi Dóri, Kovács Csaba, Nagy Csaba, Nagy Csenge, Nikl András legénységgel
IV. helyezett

TEAMPANNON csapat, Noll Tamás kapitány, Bozóki Mariann, Erdélyi Zsóka, Harkaran Sign Bedi, Kálmán Ernő, Noll Ákos legénységgel

V. helyezett

ACE SAILING TEAM csapat, Kerstern Schagemann kapitány, Ruth Schagemann , Sara Van Rompaey, Idrek Nark, Angela Kovacs, Daniel Fügenschuh, Bordás András legénységgel

VI. helyezett

G3 csapat, Anschau Péter kapitány, Benkei Sándor, Gárdai Gábor, Görhöny Levente, Horváth Attila, Horváth Gergely, Ságodi Attila legénységgel

VII. helyezett

MECSEK csapat, Szoják Balázs kapitány, Dévényi Sándor, Koppány Előd, Masszi Domonkos, Szögi Tamás, Táncos Tamás legénységgel

VIII. helyezet

SZÉLVEZET csapata, Cséfán Illés kapitány, Darvai Vilmos, Hajdú István, Illinger András, dr. Kamarás Géze, Kovács Szabolcs, dr. Markó Zoltán legénységgel
IX. helyezett

BLAUMONTAG csapat, Sárközi Csaba kapitány, Botka Ferenc, Halász Gábor, Kotsis Gergő, Szakonyi Gábor legénységgel

X. helyezett

SZÉLMÍVES csapat, Kőmíves Szabolcs kapitány, Bakó Attila, Császár Imre, Házkötő György, Károlyi Gábor, Papp Katalin, Szentgyörgyi Diana legénységgel

XI. helyezett

VIZIKAKUKK csapat, Unk János kapitány, Gálbory Kata, Süli András, Vass Katalin, Unk János Ágoston, Unk Emilia legénységgel

XII. helyezet

HANZA csapat, Bhöm Zoltán kapitány, Benkő Ákos, Böhm Silvia, Kotsis István legénységgel

Noll Tamás
Adria Építész Regatta
versenyszervező